Second hand si vysloužil zlidovělou přezdívku „sekáč“. V devadesátých letech tu nakupovala spíše jen určitá „sorta“ lidí, co měla hluboko do kapes, a také se to projevovalo omezeným a často nevkusným sortimentem. Od té doby se však změnila řada věcí.
Zahraniční modely
Když budete nakupovat trvanlivé potraviny či drogerii na Internetu, možná si tu povšimnete, že existují i tzv. „německé e-shopy“ s nabídkou tohoto sortimentu původem z Německa, tedy z německého trhu. Pořídíte tu mnohdy zboží na kvalitativně vyšší úrovni, například prací prostředky účinnější i pro praní za nižších teplot.
Tento proces se týká i oblečení, můžete tu objevit modely, jaké nepořídíte u nás, a zaujmou vás zajímavějšími střihy, preciznějším zpracováním, barvou či vzorem. Když se pak obnošený výrobek ze zahraničí objeví v dámském second handu online Semoda, může to být až exotický podnět k vyzdvižení jedinečnosti a neopakovatelnosti.
Sepraná bavlna
Stalo se vám někdy, že jste si koupili v e-shopu bavlněné tepláky, bavlněné pyžamo či bavlněné povlečení, a ačkoli fotografie nabízela krásné zářivé barvy a zajímavý střih, byli jste velmi zklamáni tuhostí bavlněné látky? Toto je bohužel jedna z typických vlastností bavlněného materiálu, zřejmě v kombinaci s textilní barvou. Zpočátku je látka tak tuhá, že nepomáhá ani deset pracích cyklů, a vy se pak trápíte nepohodlím při nošení a užívání. Může trvat i několik měsíců, než materiál povolí a bude konečně příjemný na dotek. Můžete se o tom dokonce mnohdy dočíst v recenzích na bavlněné výrobky, typické je to například pro povlečení, které by mělo být tím nejměkčím textilním materiálem, se kterým přicházíme denně do styku, a přitom je tomu spíše naopak.
U bavlněných kousků ze second handu se toto nestává, tam je bavlna obvykle tak měkká, že nekouše, neškrábe a nemáte pocit, že máte na sobě nehoblované prkno.